Heerhugowaard – Dinsdagavond is een auto van de weg geraakt en in het water beland langs de Oostdijk in Heerhugowaard. De inzittende is door hulpverleners uit het voertuig gehaald en met spoed overgebracht naar het ziekenhuis, zo laat de Veiligheidsregio Noord-Holland Noord weten.
De melding kwam rond 18.15 uur binnen. Omdat in eerste instantie werd vermoed dat er mogelijk meerdere personen in het voertuig zaten, werd direct het duikteam van de brandweer gealarmeerd. De auto lag volledig onder water.
Brandweerduikers wisten samen met omstanders één inzittende uit het voertuig te bevrijden. Aanvankelijk werd gedacht dat er meerdere personen in de auto zaten, maar dit bleek niet het geval. Het slachtoffer was op het moment van redding buiten bewustzijn en is in kritieke toestand naar het ziekenhuis vervoerd.
Volgens de veiligheidsregio zijn minimaal drie omstanders het water ingegaan om hulp te verlenen. Zij zijn inmiddels opgevangen in een brandweerauto om op te warmen. Ook een traumahelikopter is ter plaatse gekomen om medische ondersteuning te bieden. Over de toestand van het slachtoffer is nog niets bekend.
De Oostdijk is ter hoogte van de Dorpsweg aan beide zijden afgesloten en blijft voorlopig dicht. De politie onderzoekt de oorzaak van het ongeval.










