Op zaterdag 4 april staat zangeres en taalkunstenaar Nynke Laverman in Cool kunst en cultuur met haar indrukwekkende voorstelling OAK. In deze muzikale en poëtische reis neemt ze het publiek mee naar een wereld waarin mens en natuur opnieuw met elkaar verbonden zijn.
Over de voorstelling
OAK is een meeslepende voorstelling waarin muziek, spoken word en storytelling naadloos samenvloeien. Samen met klankkunstenaar en componist Sytze Pruiksma creëert Nynke Laverman een rijk, gelaagd klanklandschap waarin bomen, dieren en stenen tot leven komen. De voorstelling nodigt uit om stil te staan bij de relatie tussen mens en natuur en stelt vragen over het westerse wereldbeeld. Met haar kenmerkende, bezielde stem en poëtische teksten, in zowel het Fries als Engels, weet Laverman haar publiek diep te raken en mee te voeren naar een bijna rituele, tijdloze beleving.
Lovende recensies
De voorstelling en het gelijknamige album OAK worden unaniem geprezen door pers en publiek.
Heaven Magazine noemt het “een overdonderende ervaring”, terwijl de Volkskrant schrijft: “Ook met haar nieuwe album OAK schoffelt Nynke Laverman de westerse mens los uit zijn aangeharkte wereldbeeld.”
Volgens Written in Music is het “een prachtalbum” dat aanzet tot reflectie: “Misschien is het juist progressie voor ons als mensen […] als we eens een keer blijven stilstaan bij het hier en nu.”
Ook tijdens eerdere voorstellingen, onder andere op Oerol, maakte OAK diepe indruk: “Nynke Laverman imponeert met een intieme en geëngageerde voorstelling.”
Een voorstelling die je bijblijft
Nynke Laverman behoort al ruim twintig jaar tot de meest eigenzinnige stemmen binnen de Nederlandse muziekscene. Met meerdere bekroonde albums, waaronder een Edison en een Gouden Plaat en optredens op internationale podia, weet zij telkens opnieuw grenzen te verleggen. Haar werk wordt gekenmerkt door een diepe verbondenheid met natuur en cultuur, en een voortdurende zoektocht naar betekenis.
Publiek reageert geraakt en enthousiast: bezoekers omschrijven OAK als “magisch”, “ontroerend” en “hoopvol”. “Het raakte me tot in mijn uithoeken,” klinkt het, terwijl anderen spreken van “een zegening” en “een voorstelling die je anders naar de wereld laat kijken.”
Meer info & tickets
De voorstelling OAK van Nynke Laverman is te zien op zaterdag 4 april in Cool kunst en cultuur in Heerhugowaard. Kijk voor meer informatie en het reserveren van tickets op www.coolkunstencultuur.nl/theater of neem contact op met de Servicebalie (Coolplein 1 Heerhugowaard, tel. 072 576 09 55).
- Nynke Laverman: Femke Teussink











