Alkmaar/Koedijk Op zaterdag 28 maart opent Geestmerloo haar deuren voor iedereen die wil kennismaken met natuurbegraven. Tijdens deze open dag ben je uitgenodigd voor één van de rondleidingen en een demonstratie van een natuurbegrafenis.
Rondleidingen en demonstratie
Hoe natuurbegraven precies in zijn werk gaat, kun je ervaren tijdens één van de rondleidingen die starten om 9:30, 11:00 en 13:30 uur. Om 15:00 uur wordt de dag afgesloten met een demonstratie van een begraving in het natuurgebied door Charon Uitvaartbegeleiding. Natuurlijk is er tijdens de rondleidingen en de demonstratie ruimte voor alle vragen.
Expositie
In de expositie in de stal ontdek je de eenvoud en schoonheid van natuurkisten, manden en rouwdoeken van materialen die passen bij een afscheid in harmonie met de natuur. Ook zijn er rouwdoeken te zien. Bas van Nieuwburg van Boomkisten.nl heeft voor deze dag een gedeelte van zijn werkplaats in de stal ingericht. Hij is aanwezig om je alles te vertellen over de mogelijkheden om onder zijn persoonlijke begeleiding een bijzondere baar of kist te maken.
Natuurlijk begraven spreekt aan
Geestmerloo is dagelijks geopend. Op Natuurbegraafplaats Geestmerloo vinden mensen een laatste rustplaats in de natuur. De medewerkers van de natuurbegraafplaats helpen hen om zelf een plek te kiezen in de prachtige jonge natuur. Bij een boom, met uitzicht op de duinen of op eiland? Het is allemaal mogelijk.











