HEERHUGOWAARD – Op de meldkamer kwam zaterdag omstreeks vijf voor twaalf een melding binnen van een voertuigbrand aan de Cornusplantsoen in Heerhugowaard. Hulpdiensten gingen direct ter plaatse.
Bij aankomst van de brandweer bleek een gehuurde bakwagen volledig in brand te staan. De drie inzittenden konden het voertuig op tijd verlaten en raakten niet gewond.
Volgens de bestuurder ontstonden de problemen nadat hij de airconditioning had ingeschakeld. Kort daarna begon het voertuig te roken. De man zette de bakwagen direct aan de kant en schakelde de motor uit. Binnen enkele ogenblikken sloegen de vlammen uit het voertuig en stond de bakwagen in brand.
De brandweer wist het vuur te blussen, maar kon niet voorkomen dat het voertuig zwaar beschadigd raakte. Naast de brandweer kwamen ook de politie en handhaving naar de locatie om de situatie in goede banen te leiden.
Door het incident werd één rijstrook van de Correnslaan afgesloten. Het verkeer kon daardoor slechts gedeeltelijk gebruikmaken van de weg. Dit zorgde tijdelijk voor enige hinder voor het passerende verkeer.
Een bergingsbedrijf is ter plaatse gekomen om het uitgebrande voertuig af te slepen. De oorzaak van de brand wordt verder onderzocht.














